Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Barbaři a Římané...

 
Toto je barbar s obouručkou (obrouručná sekera) hlídá loď před Římany.Má štít s bodákem ve středu štítu.Obraz na štítu je červené prase,je to jeden ze znaku Barbarů.
Znaky Barbarů: Červené prase,Černý Netopýr,žlutý drak.
 

Takovéhle zbrojnice mívali Barbaři na vorech.Měli na nich:
Vidle,Obouručky,Meče
,Luky a štíty
.↓

                                       
                                                   
Tak vidíte jaké měli Barbaři plachty...Dva draky které drželi vidle.Barbaři si dávali na plachty luky.Stoupali si na stěžně,na jejich vorech mívali poze dvě vesla.
 ←Nejčastěji vory mívali ze dřeva.Jeden Barbar býval vždy dole před plachtou,a druhý býval nahoře na stěžni.Bývali na vorech i tři Barbaři.Vory měli ozdobené řetězy.Když tam byly tři Barbaři byl občas i nějaký za plachtou...dole.
←Na stěžních byly dvě tyče a ty držely plachtu,byly tam i dva provazy aby držely plachtu. Na druhém konci voru měli vždycky držáky na které se přivázal např.jiný vor kterému uhořela plachta a vesta např.v boji.Takže se tam mohli přivázat provazy aby první vor ho mohl táhnout.
 ←Toto nalezení kamarádů s katapultem.Na katapultu mívali Barbaři bodáky když jedou a na ně běží Římané tak aby ti Římané neovládli katapult.Stejně jako lodě měly na ozdobu řetězy a vzádu koš na koule a kamany.Mezi bodáky měli nakreslené červené PRASE.
 ← Dva Barbaři zůstali na ostrově sami bez zbraní a bez jídla...vysadili je tam Římané,sebrali jim zbraně a velkou zásobu jídla.Tito dva Barbaři čekají na záchranu svých kamarádů na lodích.Většinu katapultu mívali dřevěné,malokdy se stávalo že měli železné lžíce na katapultech.(Tyč ze které se střílejí kameny)
 ←Takhle jezdili Římští velitelé na bílích koních se srdcovím štítem a pozlacenou holý označující Římskou vládu a znak zlatého ptáka a věnec který míval sám císař Julius Cézar.
 ←Tyto velitelé veleli takovímto posádkám které měli takovou střelnou zbraň na dobývání hradů..že vypadala jako většená kuš.Měli tam také bodce a používali to jako beranidla,tito vojáci mívaly často štít ve tvaru obdélníku která byla hlavním simbolem Římských zbraní...meč a kopí...

 ←loď s třemi Barbary zachraňuje své kamarády před zlími Římany , je to pěkná válka,bojuje tam i velký Barbarský náčelník a ty Barbarští náčelníci se označují černým pláštěm.Typněte si kdo vyhrál v ANKETĚ !!! ↓

 

 

BlueBoard.cz